Chcesz retuszować zdjęcia niczym mistrz? Szybki kurs GIMP pomoże!

Kurs GIMP przez Internet

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad kursem GIMP, pewnie rozważałeś kursy dostępne online. Jest ich naprawdę dużo. Internet to kopalnia wiedzy, ale należy umieć też szukać odpowiednich źródeł informacji, bo nie wszystko jest godne uwagi. Publikować w internecie może teraz każdy, dlatego warto korzystać tylko i wyłącznie z wysokiej jakości materiałów. Kurs GIMP jest dla tych, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności, poszerzyć swoje kompetencje, zmienić zawód, ale też artystów, projektantów, fotografów, którzy do tej pory używali innych narzędzi, ale już mieli styczność z tym, co potrafią inne narzędzia tego typu.

Czym jest program GIMP i komu się przyda?

GIMP jest uznawany przez wielu użytkowników za najlepszą alternatywę dla Adobe Photoshop, które jest płatne. Oczywiście GIMP nie posiada tylu profesjonalnych narzędzi co Photoshop, ale może być dobrym narzędziem dla rozpoczynających przygodę z tworzeniem, grafiką lub projektowaniem.

Jeśli chcemy uczyć się samodzielnie, bez wychodzenia z domu to mamy do dyspozycji płatne kursy online, które oferowane są przez dwie platformy: Strefa Kursów i Udemy. Obie są już sprawdzone przez wielu użytkowników w Polsce i na całym świecie. Każdy chętny znajdzie tam nie tylko kurs GIMP, ale również innego rodzaju szkolenia komputerowe, z kompetencji miękkich, z zarządzania, tworzenia, żywienia i innych.

Interesuje Cię kurs GIMP po polsku?

Strefa Kursów to polska platforma szkoleniowa, która oferuje płatne kursy online. Jeśli chodzi o szkolenie z programu GIMP, do wyboru są dwa poziomy nauki: podstawowy i zaawansowany. Dlatego dobry kurs mogą znaleźć osoby, które pierwszy raz mają do czynienia z programem GIMP, a także dla tych, którzy znają podstawowe informacje i umieją posługiwać się fundamentalnymi narzędziami do edycji czy retuszu zdjęć. Oba kursy są uporządkowane za pomocą bloków tematycznych, dzięki którym dokładnie znamy zawartość każdej części i każdego, pojedynczego filmu.

Podstawowy kurs posiada informacje o instalacji Gimpa po podstawy retuszu. Kurs przeznaczony dla zaawansowanych to dla znających podstawy kolejny krok do profesjonalnych projektów graficznych czy nowej pracy zawodowej. Oba szkolenia posiadają dostęp do dodatkowych materiałów, do filmów wideo do ściągnięcia, sprawdzają wiedzę za pomocą quizów, a także udostępniają darmowe aktualizacje. Każdy, kto posiada konto, ma dostęp również do paska postępu, ukazującego procent ukończonego kursu. Wszystkie szkolenia są w języku polskim.

Strefa Kursów - GIMP od podstaw
Z czystym sumieniem mogę polecić ten kurs GIMP z platformy Strefa Kursów – to kurs podstawowy, dla początkujących

Kurs GIMP w języku angielskim? Wybierz Udemy

Udemy to platforma zagraniczna, która w swojej bazie kursów posiada również szkolenie z programu GIMP. Posiadają oni szerszy wybór kursów, które zostały stworzone przez wielu różnych wykładowców. Dostępne są na niej kursy z samego GIMPa jak i zawierające wiedzę z innych technologii. Przydatne są dla osoby chcącej poznać GIMPa. Jest też wiele kursów dotyczących konkretnego pomysł na projekt, albo przeznaczone dla osób chcących się przebranżowić. Duży wybór to zaleta tej platformy. Ilość kursów wynika z tego, że publikują tu swoje filmy ludzie z całego świata.

Udemy - sztuczki dla początkujących w GIMP i Photoshop
Ciekawa propozycja platformy szkoleniowej Udemy dla początkujących użytkowników GIMPa oraz Photoshopa

Wysoki poziom merytoryczny, wizualny i dźwiękowy

Czym wyróżniają się kursy płatne na obu platformach? Przede wszystkim wysokim poziomem wiedzy przekazywanej na szkoleniach. W związku z tym, że są one płatne, twórcy starają się przekazywać treści wysokiej jakości. Poza tym są oni oceniani poprzez system ocen, a także poprzez komentarze. Dbanie o jak najlepsze kursy oferowane na platformie to jest coś, co wyróżnia je na tle innych źródeł wiedzy. Dużą zaletą obu stron jest to, że można uczyć się o każdej porze dnia i nocy, nawet bez dostępu do internetu. Filmy wideo i dodatkowe materiały udostępniane przez autora można pobrać i przeglądać kiedy tylko chcemy. Kursy na platformach są też bardzo dobrze uporządkowane. Podzielone na bloki tematyczne, z podpisanymi tytułami bloków i poszczególnych filmów wraz z czasem ich trwania. Ułatwia to zaplanowanie sobie nauki w zależności od czasu, którym dysponujemy.

Nie ma też ograniczeń dostępu. Kurs kupujemy raz i mamy go na zawsze. Nie musimy też płacić za aktualizacje, za dodatkowe filmy umieszczone na stronie kursu – wszystko jest już wliczone w cenę kursu. Nie jest to zatem duża inwestycja. Pakiet jaki otrzymujemy zawiera nie tylko merytoryczne filmy pełne wiedzy, ale też dostęp do własnej strefy kursanta, do aktualizacji, informacji od twórcy oraz do materiałów i ćwiczeń. W panelu studenta widnieje również informacja o naszych postępach w nauce. Ukończenie kursu daje możliwość również odebrania certyfikatu.

Interesuje Cię tylko kurs GIMP za darmo?

Znaną alternatywą dla kursów płatnych, są tutoriale darmowe w formie filmów, ebooków, PDF-ów czy stron internetowych. Jest ich naprawdę sporo, a najwięcej możemy znaleźć na YouTubie. Na tej platformie każdy może opublikować swój film instruktażowy. Nie są jednak one tak profesjonalne jak płatne. Jednak kwestia zapłacenia za kurs sprawia, że wiedza zawarta jest przedstawiona w sposób fachowy, z dobrą jakością dźwięku i obrazu. Na YouTubie wybór kursów GIMP jest duży. W związku z tym, że są one darmowe, nie zawsze twórcom zależy na częstym publikowaniu, na sprawdzaniu najnowszych informacji z tej dziedziny czy na dopracowywaniu swoich kursów.

Poza tym jest trudno zweryfikować twórcę. Na platformach edukacyjnych posiadamy informacje o tym, kim jest autor, jakie ma kompetencje, gdzie zdobył wiedzę i w jaki sposób praktykował. Każdy autor też stara się publikować jak najlepsze kursy, zwłaszcza na Udemy, gdzie konkurencja jest też większa. Poza tym kwestią mobilizującą do nauki może być właśnie to, że zapłaciliśmy za kurs i chcemy, aby nam się on zwrócił. Często bywa tak, że do darmowych materiałów nie wracamy już nigdy, a z płatnych wiele razy jeszcze po zakończeniu kursu korzystamy.

Masz wybór, źródeł wiedzy jest naprawdę dużo

Warto korzystać z wysokiej jakości materiałów i szkolić się z użyciem sprawdzonych źródeł informacji. Płatne bardzo często znaczy lepsze, a darmowe niestety wiele razy są zrobione niestarannie, na słabej jakości sprzęcie do nagrywania obrazów i dźwięku, które psują odbiór użytkownikom. Ostatecznie opłacenie kursu bardziej się opłaca niż korzystanie z niepewnych, darmowych źródeł do nauki.

Nie jestem w stanie jednoznacznie wskazać, który kurs GIMP przez internet jest najlepszy. Sam osobiście mam na koncie 2 kursy GIMP ze Strefy Kursów i 3 z Udemy. Owszem, trochę zagadnień jest zduplikowanych, ale nie żałuję inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *