Kurs JavaScript sposobem na szybką naukę programowania w JS

Kurs JavaScript

Programowanie wielu osobom kojarzy się z magiczną wiedzą, która zarezerwowana jest wyłącznie dla największych specjalistów z branży IT. Prawda jest zupełnie inna i programowania może nauczyć się praktycznie każdy. W dzisiejszych czasach, aby rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem wystarczy dostęp do internetu, zapał i dobre chęci. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą nauczyć się kodowania, ale nie mają zielonego pojęcia, gdzie szukać wartościowych materiałów.

Od czego warto rozpocząć naukę programowania?

Jak łatwo się domyśleć w najlepszej sytuacji są oczywiście te osoby, które mają bardzo duży pociąg do programowania i interesują się szeroko pojętą informatyką. Przy programowaniu mogą przydać się podstawowe zagadnienia z matematyki i algorytmiki. Warto poznać kilka podstawowych mechanizmów z tych obu gałęzi i nauczyć się jednocześnie sprawnie je ze sobą łączyć. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale programowania można uczyć się przez całe swoje życie. Programiści do dyspozycji mają bardzo wiele języków programowania i frameworków, dlatego też cały czas mogą szukać nowych wyzwań.

Jaki język programowania wybrać?

Odwiedzając popularne platformy szkoleniowe (Strefa Kursów, Udemy) bardzo szybko zauważmy, że do dyspozycji jest bardzo wiele różnych kursów, które oparte są na zupełnie różnych językach programowania. Pierwszym zadaniem każdego początkującego programisty jest oczywiście wybranie konkretnego języka do nauki. Każdy język programowania ma swoje zalety i wady, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, czy chcemy postawić na stronę back-endu, czy też front-endu. Większość osób na starcie wybiera kurs JavaScript albo PHP. Są to bardzo proste języki skryptowe, które wbrew pozorom mają bardzo duże możliwości. Profesjonalny kurs JavaScript, który można znaleźć na platformie Strefa Kursów jest najprostszym i najszybszym sposobem, aby dowiedzieć się, czym są zmienne, tablice, instrukcje warunkowe, pętle i funkcje.

Moda na języki webowe

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się języki webowe, które jak łatwo się domyśleć wykorzystywane są do projektowania stron i sklepów internetowych. Największą zaletą języków webowych jest nie tylko ich prostota, ale również to, że dzięki nim można znaleźć swoją pierwszą pracę. Dzięki tym językom w niedalekiej przyszłości zdecydowanie łatwiej będzie nauczyć się bardziej skomplikowanych języków programowania.

Strefa Kursów - Angular 4 - zaawansowany
Aplikacje pod Windows tracą na znaczeniu – wszystko przenosi się do sieci – dlatego warto poznawać technologie webowe

Internetowe kursy programowania – czy warto?

Internetowe kursy programowania, które oferuje Udemy lub Strefa Kursów są bardzo łakomym kąskiem zwłaszcza dla tych osób, które nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi. Jak powszechnie wiadomo tradycyjne szkolenia stacjonarne, a tym bardziej studia wyższe nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też bardzo wielu początkujących programistów decyduje się właśnie na internetowe kursy programowania. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, które jeszcze w 100% nie są przekonani do tego, czy w rzeczywistości chcą postawić na programowanie.

Samodzielna nauka w domu

Przed własnym komputerem każdy czuje się najlepiej, dlatego też swoje pierwsze kroki w programowania warto wykonać właśnie w „domowych warunkach”. Dobry kurs JavaScript i dostępne w Internecie materiały to najlepszy sposób, aby sprawnie przejść przez wytyczoną ścieżkę. Kursy programowania na platformie Strefa Kursów podzielone są na rozdziały, dzięki czemu po każdej większej partii materiału można zweryfikować swoje dotychczasowe umiejętności. Dzięki prostym testom dowiemy się, jakie mamy braki i szybko je nadgonimy. Każdą lekcję można wielokrotnie powtórzyć, dlatego też nie ma obaw, że zostaniemy zapchani nowymi materiałami. Bardzo wiele osób lepiej mobilizuje się do nauki w domu, niż w grupie.

Dlaczego warto postawić na szkolenia Strefy Kursów?

W internecie bez żadnego większego problemu można znaleźć wiele darmowych kursów, dzięki którym można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Pamiętać należy jednak o tym, że nic nie ma za darmo i większość bezpłatnych tutoriali niestety nie jest przygotowanych przez profesjonalnych instruktorów. Kursy na platformie Strefa Kursów charakteryzują się wysoką jakością audio i wideo, dzięki czemu nauka stoi na najwyższym światowym poziomie.

Dobry kurs JavaScript to gwarancja poznania dobrych praktyk

Tylko dzięki porządnie napisanym programom można nauczyć się odpowiedniego projektowania i modelowania. Poznając dobre praktyki, wzorce i techniki optymalizacji będzie można szybciej i sprawniej zdobywać nową wiedzę. Pamiętać należy również i o tym, że nikt nie nauczy nas programowania JavaScript jeżeli samie tego nie będziemy tak naprawdę chcieli i sami nie usiądziemy przed monitorem.

Ile czasu potrzeba na dogłębne poznanie JavaScript?

Intensywny kurs JavaScript dostępny na platformie Strefa Kursów pozwala dokładnie poznać ten język w kilka dni. Już po pierwszych lekcjach można poznać pierwsze konstrukcje programistyczne, dzięki którym można rozwiązać najpopularniejsze problemy algorytmiczne. Jak wspomniano powyżej programowania trzeba jednak uczyć się latami. Każdego dnia pojawiać będą się nowe problemy do rozwiązania, dlatego też warto cały czas się szkolić.

Udemy - zaawansowane projekty w CSS i JavaScript
Na platformie szkoleniowe Udemy znajdziesz też ciekawe kursy JavaScript prowadzone w języku polskim

Różne języki, ale mechanizmy kodowania podobne

Warto wspomnieć również i o tym, że po opanowaniu języka JavaScript zdecydowanie łatwiej będzie poznać bardziej zaawansowane języki. Mechanizmy w programowaniu są bardzo podobne, dlatego też warto wykupić kursy z pozostałych języków, aby nabyć tzw. „podstawkę”. Na rynku IT nie ma programistów, którzy potrafią wszytko. Świat informatyki rozwija się w bardzo szybkim tempie pomimo tego, że nowe języki programowania wcale nie pojawiają się tak często.

Dobry kurs JavaScript nie musi być drogi

Dzięki systematycznej nauce i ćwiczeniom będziemy mogli rozwijać się we właściwym kierunku. Internetowe kursy programowania są bramą, która pomoże nam wkroczyć w niesamowity świat i co najważniejsze pokażą również, jak się w nim odnaleźć. Serwisy szkoleniowe cały czas starają się nadgonić najnowsze trendy, dlatego też oferują aktualne i warte uwagi kursy, dzięki którym można rozpocząć efektywną naukę.

Jeżeli wolisz „darmoszkę” to wyjściem może być tutorial JavaScript na YouTube, jednak moim zdaniem to się nie kalkuluje. Czas to pieniądz, więc lepiej zainwestować niewielkie tak naprawdę pieniądze w profesjonalny, intensywny kurs JavaScript.

14 thoughts on “Kurs JavaScript sposobem na szybką naukę programowania w JS

 1. Nie wiem jeszcze, co będę robić w przyszłości, ale studiuję informatykę i robię sobie po kolei różne szkolenia z programowania w przeróżnych językach. Zobaczymy, co mi najbardziej podejdzie. Na pewno nie jest to JAVA (nie mylić z JavaScript). Wolę raczej technologie webowe i dlatego śmigam teraz kursy online z PHP, MySQL i JavaScript. Bardzo fajne szkolenia ma Strefa Kursów, choć też nie wszystkie. Natomiast ja mam taką metodę wyboru szkoleń do zakupienia, że przeglądam darmowe rozdziały i wtedy wiem, czy dany kurs brać, czy nie.

  1. Radek ja nie studiowałam informatyki ale zawsze mnie ciągnęło do nowych technologii i tematów pokrewnych. W efekcie już po studiach wkręciłam się w szkolenia przez internet. Po pierwsze z uwagi na cenę. Po drugie ze względu na wygodę. Tak wiem to nie jest normalne że zaczęłam się uczyć pisać kod tak po prostu z zamiłowania. Mimo wszystko trochę już tego przerobiłam i teraz kończę zaawansowany kurs JavaScript gdyż ten podstawowy tak mnie wciągnął. Polecam wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii.

 2. Świetny artykuł! Jako student pierwszego roku informatyki, zastanawiam się, jak najlepiej integrować te kursy online z moim obecnym programem nauczania. Czy ktoś ma jakieś rady, jak wykorzystać te kursy do uzupełnienia mojego formalnego wykształcenia?

 3. Jestem na pierwszym roku informatyki i muszę przyznać, że programowanie w JavaScript jest trochę przytłaczające. Czy ktoś ma jakieś rady dla początkujących, jak radzić sobie z przeciwnościami i trudnościami w nauce programowania?

 4. Dzięki za ten artykuł. Jestem początkującym studentem informatyki i zastanawiam się, czy te kursy są odpowiednie dla kogoś na moim poziomie, czy są one bardziej skierowane do osób, które już mają jakieś doświadczenie w kodowaniu?

 5. Czytam ten artykuł i zastanawiam się, czy nauka JavaScript jako pierwszego języka programowania to dobry pomysł? Czy może powinienem zacząć od czegoś prostszego, takiego jak Python? Czy ktoś ma jakieś rady dla początkującego programisty?

 6. Bardzo pomocny artykuł! Rozpocząłem naukę JavaScript na Strefie Kursów i zastanawiam się, jak mogę przenieść te umiejętności na praktyczne projekty. Czy są jakieś platformy, na których mogę pracować nad projektami open-source, aby zdobyć prawdziwe doświadczenie?

 7. Jestem nowa w programowaniu i chcę zacząć od JavaScript. Czy ktoś mógłby polecić mi kurs dla zupełnych początkujących na Udemy czy Strefie Kursów, który byłby jednocześnie tani? Czy warto jest wykupić kilka kursów na raz?

 8. Jestem matką, która wraca do nauki i jestem zainteresowana nauką programowania. Czy jest jakiś kurs JavaScript, który jest przyjazny dla początkujących i pozwala na naukę w swoim tempie? Również zastanawiam się, czy po zrozumieniu podstaw JavaScript, powinnam przerzucić się na inny język programowania?

 9. Jestem nowa w świecie kodowania i zastanawiam się, jak najlepiej zbalansować naukę kilku języków programowania jednocześnie. Czy jest sens nauka JavaScript, Python i Ruby na raz? Czy może powinnam skupić się tylko na jednym?

 10. Rozważam naukę programowania i zastanawiam się, czy mogę nauczyć się JavaScript na tyle szybko, aby zacząć pracować na stanowisku juniora w ciągu najbliższego roku. Czy ktoś, kto przeszedł przez ten proces, mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami?

 11. Jako kobieta, która dopiero zaczyna swoją podróż z kodowaniem, zastanawiam się, jakie są najlepsze zasoby do nauki JavaScript online. Czy jest jakiś kurs na Strefie Kursów czy Udemy, który szczególnie polecają początkujący programiści? I jak mogę zdecydować, który kolejny język programowania powinnam nauczyć się po JavaScript?

 12. Jestem w szkole średniej i planuję pójść na informatykę na studiach. Czy kursy JavaScript na Strefie Kursów czy Udemy są odpowiednie dla kogoś, kto dopiero zaczyna naukę programowania? Czy są jakieś kursy szczególnie polecane dla osób w moim wieku?

 13. Czy ktoś może polecić kursy JavaScript dla początkujących, które jednocześnie wprowadzają do innych języków? Czy kursy na Strefie Kursów czy Udemy mają takie opcje? Czy raczej jest tak, że lepiej uczyć się osobno każdego języka po kolei, żeby nie pomieszać wszystkiego? Jakie jest Wasze zdanie? Bardzo proszę o odpowiedź osoby, które mają już przynajmniej jako-takie pojęcie i doświadczenie w kwestii programowania. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *