Kurs Photoshop przez internet, stacjonarnie czy nauka z książką?

Kurs Photoshop

Kursy to dzisiaj podstawa nauki i zdobywania wiedzy. Niestety umiejętności zdobyte gdzieś tam w szkole czy na studiach, niespecjalnie nam się już przydają w życiu dorosłym w pracy. Dzisiaj bowiem wszystko się rozwija w naprawdę szybkim tempie, w związku z czym musimy się ciągle rozwijać, aby nie przepaść z kretesem…

Kursy Photoshop – najważniejsze informacje

Jednym z takich kursów, które są szeroko dla nas dostępne, jest oczywiście kurs Photoshop. Dlaczego warto w niego tak szczególnie inwestować? Czy w ogóle taka inwestycja naprawdę nam się opłaca? O tym wszystkim powiemy już za chwilę.

Zacznijmy bowiem od tego, dla kogo może być przeznaczony taki kurs Photoshop? Oczywiście na pewno dla fotografów i grafików, tudzież osób które na co dzień pracują z grafikami czy fotografiami. Może zatem się okazać, że taki kurs przyda się wszystkim osobom, które związane są nawet dość szeroko z branżą reklamową. Ponadto oczywiście kurs Photoshopa przyda się zapewne każdemu, kto tylko chciałby nauczyć się, w jaki sposób obrabiać prawidłowo grafiki i przekształcać zdjęcia. Podsumowując tę część artykułu – taki kurs może się w zasadzie przydać każdemu z nas. Tym bardziej, że nigdy nie możemy być pewni, czy akurat nie taka umiejętność w CV zagwarantuje nam dobrą pracę.

Ciekawa oferta platformy Strefa Kursów

Czego zaś nauczymy się na takich kursach? Otóż warto w tym momencie zaprezentować krótko ofertę Strefy Kursów, ponieważ jest ona wyjątkowo dobrze dobrana do użytkowników o różnym poziomie zaawansowania. Kurs podstawowy bowiem koncentruje się tutaj głównie na zagadnieniu warstw, dodawaniu nowych pędzli, kadrowaniu obrazu, technikami pracy z Camera RAW, trybami mieszanymi i inteligentnymi. Dzięki takiemu kursowi nasza umiejętność obsługi programu Photoshop będzie naprawdę całkiem wystarczająca.

Z kolei zaawansowany kurs Photoshop podejmuje już nieco inne tematy. Tu bowiem poruszana jest kwestia zaawansowanych narzędzi wycinania i zaznaczania, usuwania aberracji, fotomontaży, wypaczania marionetkowego, animacji, filmów inteligentnych itp. To już będą całkiem niebagatelne zdolności, które zainteresują każdego pracodawcę.

Strefa Kursow - Photoshop i fotografia produktowa
Szkolenia online na platformie Strefa Kursów z fotografii produktowej to coś więcej niż nauka obsługi programu Photoshop

Kursy online – wygoda i oszczędność

Powyżej poruszane jest co chwila zagadnienie platform kursów takich jak Strefa Kursów (https://www.kupony.org/sklep/strefa-kursow/) czy Udemy (https://www.kupony.org/sklep/udemy/). Za chwilę wymienimy dokładnie ich zalety, które powodują, że są one wyżej oceniane niż jakiekolwiek inne formy nauki, jednak na początek warto w ogóle powiedzieć, jakie generalnie są zalety takich kursów internetowych.

Otóż przede wszystkim oszczędzamy naprawdę wiele czasu, pieniędzy i naszej energii. Nie musimy już jechać przez zakorkowane miasto na konkretną godzinę kursu, czekać na spóźnialskich, denerwować się, uczyć się nie w swoim tempie, nie tak, jak lubimy, w niewygodnych warunkach. Słowem kursy online zapewniają nam naprawdę dużą wygodę, komfort i oszczędności. Siadamy bowiem do takiej lekcji w najbardziej sprzyjającym dla nas czasie, nie przejmujemy się tym, czy jest to czwarta rano, dwunasta w nocy czy może samo południe. Możemy usiąść w kawiarence, w domu, w bibliotece. Generalnie rzecz ujmując w stu procentach dostosowujemy swój tryb nauki.

Ponadto oczywiście takie kursy charakteryzują się wysoką jakością i wbrew pozorom oszczędnościami finansowymi. Oczywiście bowiem możemy uczyć się sami, korzystać z jakiś podręczników czy rad, jednak odsianie takich niespójnych wiadomości może nam zająć zupełnie nieproporcjonalnie wiele czasu do włożonego w to wysiłku.

Udemy - Photoshop dla fotografów - Od zera do profesjonalisty
Udemy to największa na świecie platforma szkoleniowa – znajdziesz tu także kursy w języku polskim – nie tylko z Photoshopa

Strefa Kursów a inne metody nauki

No właśnie, chcąc nauczyć się jakiejś metody czy umiejętności posługiwania się danym programem, nieraz wpadamy na pomysł, że przecież istnieje wiele tutoriali, filmików, blogów etc. Dlaczego naprawdę jakieś komercyjne wynalazki, jak Strefa Kursów mogą zapewnić nam coś lepszego?

1) spójne informacje

Przede wszystkim zauważmy, że ucząc się samemu z internetu mamy wiele niespójnych informacji. Często takie tutoriale urywają się w jakimś momencie, ktoś przedstawia jakieś błędne wnioski itp. Generalnie rzecz ujmując przesianie takich informacji i zdecydowanie, które z nich mają w ogóle jakiś sens zabiera naprawdę wiele czasu, co czasami nie ma zupełnie dla nas żadnego sensu.

2) profesjonaliści tworzący kurs

Dalej – każdy z nas zapewne świetnie się orientuje, że w zasadzie każdy dzisiaj może wszystko napisać czy zrobić w internecie. Nie ma już żadnego problemu jeśli chodzi o to, kto udostępnia jakieś informacje. Trudno je także nieraz zweryfikować. W efekcie powstaje dość specyficzna mieszanina różnych kursów, które często produkowane są przez osoby zupełnie nie znające się na temacie. Dość często jednak dopiero po obejrzeniu iluś tam odcinków danego tutoriala odkrywamy, że coś jest nie tak że chyba osoba, która go prowadzi, to nie do końca wie, o czym mówi.

3) wygodny system nauki

Warto jeszcze zaznaczyć, że Strefa Kursów posiada tylko i wyłącznie kursy, które są tak skonstruowane, żeby umożliwić nam codzienną, naprawdę wygodną i komfortową naukę. Materiał jest bowiem ułożony tak, aby móc dobrze wyćwiczyć każdą umiejętność i aby każda kolejna wiadomość do czegoś nam się przydawała. Słowem nie stracimy czasu i energii na próbę powiązania ze sobą różnych wiadomości i umiejętności.

4) wybór poziomu zaawansowania

To całkowicie naturalne, że dzieci w pierwszych klasach podstawówki uczą się czegoś innego niż dzieci starsze prawda? Tak samo jest z kursami online i wszystkim wiadomościami, jakie zdobywamy. Zacznijmy od podstaw, zaś potem przejdźmy do wyższego poziomu zaawansowania. W ten sposób nauka będzie naprawdę efektywna i satysfakcjonująca.

Udemy – kursy online i język angielski

Na koniec warto jeszcze dodać kilka słów o Udemy. co to jest? Otóż jest to także bardzo dobra platforma z kursami, niemniej jednak prowadzona zazwyczaj w języku angielskim. czy warto z niej korzystać? Bez wątpienia tak! W końcu język angielski staje się dla nas dzisiaj absolutnym „must have” i jeśli tylko mamy możliwość go przećwiczyć, to warto się nad tym zastanowić. Ponadto oczywiście taki zapis o kursie w języku angielskim w CV także będzie miał na pewno niebagatelne znaczenie dla pracodawcy. Na platformie szkoleniowej Udemy znajdziesz również kursy w języku polskim, choć zdecydowanie najwięcej kursów prowadzonych jest w języku angielskim.

Więcej na temat internetowych kursów z obsługi najpopularniejszego na świecie programu do obróbki grafiki 2D, czyli Photoshop przeczytasz na https://www.kupony.org/blog/kurs-photoshop-jaki-wybrac-sprawdz-strefe-kursow-oraz-udemy/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *