Skuteczna i szybka nauka na Strefie Kursów

Skuteczna i szybka nauka na Strefie Kursów

Strefa Kursów jest internetową platformą szkoleniową oferującą kursy online związane z szeroko pojętym wykorzystaniem technologii informatycznych. Strona ma bardzo dobry, intuicyjny layout. Każdy kto wchodzi na nią po raz pierwszy, bez problemu szybko odnajdzie poszukiwane informacje.

Jakie szkolenia oferuje Strefa Kursów?

Przede wszystkim, kursy oferowane przez platformę to szkolenia online w tym sensie, że w pełni można je zrealizować za pośrednictwem internetu. Nie wymagają one jednak stałego dostępu do sieci – można je realizować online. Można też ściągnąć na dysk i zdobywać wiedzę oraz umiejętności również wtedy, gdy jesteśmy od sieci odłączeni. Dowolność wyboru formy przyswajania wiedzy powoduje, że Strefa Kursów jest świetnym sposobem na zdobywanie nowych kompetencji.

Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże. Autor: Isaac Asimov

W Strefie Kursów można zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania oraz kodowania stron www (HTML5, Java Script, Bootstrap). Można także nauczyć się tworzenia stron w oparciu o systemy CMS (WordPress, Joomla). Stefa Kursów pomoże Ci też opanować techniki tworzenia dynamicznych stron internetowych czy maili.

Strefa Kursów szkolenia z WordPress
Chcesz zostać web developerem znającym WordPress jak własną kieszeń? Nic prostszego. Strefa Kursów oferuje szereg szkoleń online poświęconych temu – najpopularniejszemu na świecie CMS’owi

Nauka programowania ze Strefą Kursów

Jeśli szukamy kursów związanych z programowaniem, platforma Strefa Kursów oferuje szkolenia online w bardzo przystępnych cenach. Nauka programowania jest w obecnych czasach wiedzą, za którą w kursach stacjonarnych czy internetowych oferowanych przez szkoły programowania trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. W Strefie Kursów zdobędziemy podstawową wiedzę, która będzie mogła być rozwijana później innymi sposobami niż opłacenie drogiego kursu w szkole programowania. Platforma oferuje wiedzę z zakresu programowania w kilku popularnych językach takich jak m. in. Java Script, Ruby, C#, Java czy PHP.

Strefa Kursów to nie tylko programowanie i tworzenie stron www. Możemy zdobyć tu również kompetencje w innych obszarach takich jak filmowanie, grafika, animacja, audio (m in. Corel Draw, Adobe Photoshop, GIMP, After Effects), tworzenie gier komputerowych, modelowanie, teksturowanie i projektowanie 3D, e-marketing (Google AdWords, czyli obecne Google Ads, pozycjonowanie stron, Social Media).

Platforma oferuje szereg kursów z wykorzystaniem technik CAD czy BIM, bardzo przydatnych dla architektów, konstruktorów czy inżynierów innych branż a także wiele szkoleń z obszaru narzędzi biurowych – Excel (również z wykorzystaniem VBA), Word, PowerPoint czy Access.

Strefa Kursów szkolenia mniej techniczne
Platforma edukacji internetowej Strefa Kursów posiada w swojej ofercie również mniej techniczne szkolenia, które stanowią nieocenioną pomoc przy rozpoczynaniu własnego biznesu

Jak wygląda szkolenie oferowane przez Strefę Kursów?

Każdy kurs to seria podzielonych tematycznie profesjonalnie nagranych filmów, na których krok po kroku użytkownik zdobywa pożądaną wiedzę. Sama koncepcja jest, z punktu widzenia metodologii nauki, najlepsza z możliwych. Wiadomości docierają do kursanta za pośrednictwem słuchu, wzroku oraz z wykorzystaniem kinestezji, czyli angażując wszystkie zmysły. Przy takim podejściu uzyskuje się najlepsze efekty nauki.

Kupując szkolenie na platformie mamy możliwość nielimitowanego dostępu do kursu, również z urządzeń mobilnych. Jest też wspomniana wyżej opcja pracy offline (ściągnięcie kursu na dysk komputera). Otrzymujemy dodatkowe materiały w postaci plików wykorzystanych w kursie przez jego autora oraz darmowe aktualizacje. Niektórych ucieszy fakt, że zależności od konkretnego kursu można uzyskać certyfikat Strefy Kursów potwierdzający zdobytą wiedzę.

Strefa Kursów szkolenie z Facebook Ads
Szkolenia dostępne na platformie Strefa Kursów są wykonane z dużą starannością zarówno pod kątem wizualnym, dźwiękowym, montażowym jak i merytorycznym, to je odróżnia od darmowych tutoriali z YouTube

Też kiedyś korzystałem z darmowych materiałów dostępnych na YouTube, ale wraz z wiekiem zrozumiałem, że czas jest bardziej wartościowy niż pieniądze. Teraz wolę zapłacić za profesjonalne szkolenia online, by nie tracić czasu na oglądanie niskiej klasy tutoriali z YouTube. Sam czasem korzystam z materiałów z YouTube, ale jest to dla mnie ostateczność.

5 thoughts on “Skuteczna i szybka nauka na Strefie Kursów

  1. Czasy się zmieniają i kiedyś kupowało się książki biznesowe, teraz ludzie na to nie mają czasu. Korzystają na tym platformy szkoleniowe typu Strefa Kursów i Udemy. Ja korzystam z obu. Sprawdzałam dodatkowo Skillshare oraz Lynda. Jestem zapracowana, więc bywają miesiące, że nie mam chwili na zdobywanie nowych umiejętności, a za te 2 platformy płaci się abonament. Wolę więc zapłacić za wybrany kurs niż płacić niewielki abonament.

  2. Nigdy nie byłam szczególnie wyrywna do nauki, ale dotyczyło to szkoły podstawowej, średniej oraz studiów. Co prawda wykształcenie mam nie najgorsze, ale męczyłam się na studiach masakrycznie. Byłam tam, bo wypada i nie wypada nie mieć magistra, ale żeby mi się tam podobało? Oj nie. No chyba, że mowa o aspekcie towarzyskim, wtedy owszem, było super. Natomiast sama wiedza… no cóż, mam wrażenie, że gdybym przez 5 lat uczyła się przez platformy szkoleniowe typu Strefa Kursów lub Udemy to umiałabym 10 razy więcej. Część szkoleń na Strefie Kursów to prawdziwe perełki. Nie wszystkie oczywiście. Niektórzy „nauczyciele” są wręcz denerwujący, ale na studiach też miałam wkurzających wykładowców. Na zagranicznej platformie Udemy też nie jest idealnie, bo szkoleń ogromna liczba. Niemniej polecam i wracam do nauki.

  3. Polecam „Strefę kursów” bardzo wygodna forma poszerzania wiedzy i umiejętności bez wychodzenia z domu .

  4. Nie wiem, czy Strefa Kursów to najlepsza platforma do edukacji online, ale moim zdaniem jest to najlepsza polska platforma tego typu. Z rozwiązań anglojęzycznych mogę polecić Udemy, Skillshare oraz Lynda (w tej kolejności). Zakupiłem wiele szkoleń online na Udemy i są naprawdę wysokiej jakości. Poza tym trenerzy dbają o aktualizacje własnych kursów. Niestety na Strefie Kursów jest z tym gorzej, ale nie mogę powiedzieć, że ich kursy są nieaktualne. Jeśli miałbym wybrać 2 platformy szkoleniowe online to na pewno byłaby to Strefa Kursów oraz Udemy.

  5. Mogę z czystym sumieniem polecić szkolenia prowadzone przez Piotra Hajduka, a konkretnie te dotyczące platformy Facebook Ads. Bardzo rzeczowo i konkretnie. Nie obyło się bez powtórzeń, ale są one naprawdę nieliczne. Cały poziom pod względem merytorycznym oceniam bardzo wysoko. Nie wiem, czy gdziekolwiek znajdziecie lepsze szkolenie w języku polskim niż to, które oferuje Strefa Kursów. Dużo wiedzy za niewielkie pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *