Airbnb dobrym sposobem na tanie noclegi?

Airbnb dobrym sposobem na tanie noclegi?

Serwis Airbnb, który powstał w 2008 roku, co roku udostępnia tanie noclegi w ponad 191 krajach w różnych miejscowościach. W odróżnieniu od innych serwisów z noclegami, w Airbnb dostępne są noclegi oferowane bezpośrednio przez właścicieli mieszkań czy pokojów, którzy wynajmując własną przestrzeń mogą w ten sposób dorobić. Noclegi oferowane przez Airbnb są idealnym rozwiązaniem dla osób, które wyjeżdżając na urlop chcą poczuć poznawaną przez siebie okolicę z perspektywy osoby, która tam na co dzień mieszka.

Jak działa portal Airbnb?

Serwis oparty jest na bezpośrednich ofertach noclegów, oferowanych przez właścicieli. Airbnb udostępnia platformę, gdzie zweryfikowani przez serwis właściciele mogą udostępniać mieszkania czy pokoje. Dzięki systemowi rekomendacji i opinii każdy z użytkowników uzyskuje kompleksową wiedzę na temat miejsca, w którym dostępny jest nocleg, ale również na temat samego gospodarza, który dane lokum oferuje. W podobny sposób ocenie podlegają sami wynajmujący, czyli goście, którzy również muszą być zarejestrowani w Airbnb.

kupon Airbnb

Bezpieczne rezerwacje na całym świecie

Większość serwisów z noclegami oferuje apartamenty, domy czy pokoje do wynajęcia, za którymi najczęściej stoi właściciel hotelu, pensjonatu czy hostelu. W Airbnb noclegi oferowane są przez ich właścicieli, którymi są najczęściej osoby prywatne, zaś ich oferta skierowana jest również do osób prywatnych. Serwis Airbnb pośredniczy zarówno w procesie rezerwacji, jak i obsługuje płatności, przy czym w przypadku płatności warto podkreślić, że goście mogą dokonać transakcji korzystając z wielu rodzajów płatności, jakie są oferowane w ich kraju. Gospodarze są dodatkowo zabezpieczeni przez serwis – każdy z nich w przypadku zaistnienia przypadkowego zniszczenia ich nieruchomości, jakiej dokonał gość, może liczyć na wypłatę odszkodowania.

Ile kosztuje Airbnb?

Airbnb wyróżnia się jako serwis, przy czym duży wpływ na ten stan rzeczy ma również system opłat. W Airbnb za wynajęcie dodatkową opłatę serwisową ponosi zarówno gospodarz, jak i gość. Gospodarz za wynajęcie pokoju czy mieszkania płaci 3% wartości rezerwacji, przy czym kwota ta może wzrosnąć jeśli gospodarz wybierze bardziej skomplikowane opcje związane z możliwością anulowania rezerwacji. Ze swojej strony serwis zapewnia szybką wypłatę takich środków, która następuje w ciągu 24 godzin od wykorzystania rezerwacji. Opłatą rzędu 6-12% obciążany jest także sam gość, zaś sama opłata uzależniona jest od szczegółów rezerwacji. Gospodarz może również zapewnić gościowi dodatkowe atrakcje, przy czym w tym przypadku serwis pobierze 20% prowizji.

Jak płacić mniej za Airbnb?

Choć ceny noclegów w Airbnb są i tak niezwykle przystępne cenowo, to goście mogą je jeszcze obniżać, mimo że ponoszą dodatkowe opłaty z tytułu skorzystania z oferty noclegowej. Sposobem na obniżenie cen jest kupon Airbnb, dzięki któremu można skorzystać z noclegów obniżając ich cenę o wartość, wskazaną na kuponie. Takie kupony rabatowe dostępne są w serwisach, specjalizujących się w oferowaniu kuponów promocyjnych i kodów rabatowych, przy czym część z nich specjalizuje się jedynie w kuponach do wykorzystania w Airbnb.

Pamiętaj, że wykorzystując kupon Airbnb płacisz mniej jedynie za pierwszą rezerwację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *