Z jednej strony wolna kwatera, z drugiej podróżnik

Airbnb platformą podróżujących

To miejsce jest dobrze znane amatorom tanich podróży. Również tym, którzy od zimnych pokoi hotelowych wolą ciepłe, domowe zacisze. Tu ludzie z niemal całego świata ustalają opłatę, zasady i wynajmują gościom swoje pokoje, mieszkania, a nawet całe domy.

Czym jest Airbnb?

Niczym innym, jak systemem pośredniczącym w wynajmowaniu kwater. Z jednej strony skupia ludzi, którzy chcę wynająć łóżko, pokój, mieszkanie lub dom. Z drugiej – podróżników, których interesują tanie noclegi. Ale nie tylko. W Airbnb znaleźć można również ekskluzywne apartamenty. Wszystko według potrzeb i oczekiwań klienta. Gospodarze to zazwyczaj prywatni właściciele. Często wynajmują miejsca, w których sami na co dzień mieszkają. Nie oznacza to jednak, że gość skazany będzie podczas pobytu na ich obecność w mieszkaniu. Lokum prawdopodobnie zostaje wynajęte na czas, jaki gospodarze spędzają na wakacjach w zupełnie innej części świata. Jest szansa, że również oni skorzystali z jednej z ofert dostępnych w systemie. Airbnb to tanie noclegi na niemal całym świecie.

Znalezienie oferty na Airbnb nie jest trudne

W znalezieniu odpowiedniego lokum pomaga wyszukiwarka. Wystarczy ustawić w niej odpowiednie kryteria i ilość ogłoszeń mamy ograniczoną jedynie do tych, które spełniają nasze oczekiwania. Każda oferta zawiera opis miejsca i zdjęcia. Warto zwrócić uwagę, czy fotografie zostały zweryfikowane przez przedstawicieli Airbnb, a opis ma odzwierciedlenie w opiniach osób, które były już gośćmi w danym miejscu. Jeśli w opisie brakuje interesujących nas informacji, warto dopytać o nie gospodarza. Może to być np. przeznaczenie kwatery dla osób palących. Podróżując z ulubionym zwierzęciem warto zainteresować się, czy będzie on mógł z nami mieszkać z nami w wynajętym miejscu. Zanim zdecydujemy się na dokonanie rezerwacji, wskazane jest zapoznanie się z dopiętym do oferty regulaminem.

Rejestracja w Airbnb
W celu dokonania rezerwacji należy najpierw się zarejestrować i potwierdzić swoją tożsamość – dla bezpieczeństwa

Kolejny krok – rezerwacja

Znaleziona została najbardziej odpowiadająca nam oferta, opinie gości potwierdzają, że jest to dobry wybór. Co dalej? Warto sprawdzić, czy profil gospodarza oznaczony został jako zweryfikowany. To gwarantuje, że tanie noclegi oferuje nam autentyczna osoba. Dobrze, jeśli na profilu widnieje symbol „Superhost”. Otrzymują go gospodarze, którzy zdaniem 80% klientów zasłużyli na 5-gwiazdkową recenzję i ocenę na poziomie co najmniej 4,8. Kolejny krok to zamówienie miejsca na określony termin i opłata związana z rezerwacją. Możemy być pewni, że zawiera ona stawkę dzienną za pobyt i opłatę serwisową pobieraną przez Airbnb. W zależności od miejsca, do którego się udajemy, mogą być w niej zawarte również podatki i opłaty związane z przewalutowaniem. Część gospodarzy w opłacie rezerwacyjnej umieszcza również kwotę przeznaczoną na sprzątanie wynajmowanego lokum lub koszt zakwaterowania dodatkowych osób.

Zalety platformy Airbnb

+ System oferuje nam tanie noclegi. Często są one znacznie tańsze, niż oferty hotelowe.
+ Poprzez weryfikację zarówno gości, jak i gospodarzy Airbnb chroni obie strony przed nieuczciwymi praktykami.
+ Kwatery dostępne są niemal na całym świecie. Ofert jest dużo, a wybierać można nie tylko państwo i miasto, ale również najdogodniejszą dzielnicę.
+ Korzystając z gościnności właściciela, możemy zintegrować się z lokalną społecznością. Sąsiedzi podpowiedzą, co warto zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie najlepiej udać się na wieczornego drinka.
+ Mieszkając w czyimś domu możemy zobaczyć, jak wygląda codzienne życie w danym miejscu
+ Tanie noclegi w czasie podróży to nie jedyna oszczędność. Szansę na zatrzymanie w portfelu kolejnych monet daje kupon rabatowy.

Wady platformy Airbnb

– Istnieje ryzyko, że odwołując rezerwację stracimy wpłacone pieniądze. Nie jest to regułą. Warto więc zainteresować się tym jeszcze przed podjęciem decyzji o rezerwacji.
– O posiłki musimy zadbać we własnym zakresie. To wada, jeśli już mocno uprzemy się, by tak to kreślić. Optymista zaliczy to do zalet. Stołowanie się „na mieście” lub gotowanie z produktów dostępnych na lokalnym rynku jest pracochłonne i zabiera nieco czasu, ale daje dodatkową możliwość zapoznania się z obyczajami obcego miejsca.
– Gospodarz też ma prawo do odwołania rezerwacji, a może to zrobić w ostatniej chwili. Warto więc mieć w zanadrzu zapasową ofertę, po którą sięgniemy w sytuacji kryzysowej.
– Za cały pobyt trzeba zapłacić z góry.
– Z gospodarzem możemy skontaktować się jedynie za pośrednictwem Airbnb. Nie da się tu zaoszczędzić dogadaniem się na boku, bez potrzeby wnoszenia opłaty systemowej. O ewentualnych problemach, jakie spotkają nas na miejscu, też nie powiadomimy właściciela kontaktując się bezpośrednio z nim.
– Jedyna możliwość opłacenia rezerwacji to posiadanie karty płatniczej lub konta PayPal.

To również atrakcje na miejscu

W wielu ofertach dostępnych z Airbnb lokalni gospodarze organizują wycieczki i pokazują gościom niezwykłe miejsca w swojej okolicy. Mogą to być również spotkania integracyjne, które pomogą poznać lokalną społeczność i zaprzyjaźnić się z nią. Atrakcje trwają od kilku godzin do kilku dni. O tym, co nas czeka na miejscu, dowiemy się w dostępnej na smartfony i tablet aplikacji Airbnb.

Airbnb atrakcje w Miami
Airbnb oferuje odrębny dział z atrakcjami, które warto mieć na uwadze podczas podróży prywatnej lub firmowej

Warto wystawić ocenę

Będąc na miejscu warto zwrócić uwagę, czy nasze oczekiwania wywołane jego opisem pokrywają się z tym, co zastaliśmy na miejscu. Jeśli jest ono brudne, zlokalizowane w kiepskiej dzielnicy, sąsiedzi są nieprzyjaźnie nastawieni do obcych im ludzi, a obiecany widok za oknem to jedynie niewielki ułamek tego, co w rzeczywistości oglądaliśmy – uprzedźmy kolejnych klientów, by nie poczuli się zawiedzeni. I odwrotnie: jeśli pobyt w danym miejscu dostarczył nam pozytywnych wrażeń – podzielmy się nimi i zarekomendujmy gospodarza kolejnym klientom.

Kupon rabatowy Airbnb to jeszcze niższy koszt

Zaczynając swoją przygodę z Airbnb warto zarejestrować się klikając w link polecający. Umieszczają je klienci, którzy ze swojej podróży przywieźli miłe wspomnienia i rekomendują system. Taka praktyka daje nam kupon rabatowy na pierwszą rezerwację. Innym sposobem na skorzystanie ze zniżki są promocje udostępniane na oficjalnych profilach Airbnb w mediach społecznościowych.

Wykorzystaj kupon rabatowy Airbnb i podróżuj taniej. Sprawdź stronę https://www.kupony.org/sklep/airbnb/.

One thought on “Z jednej strony wolna kwatera, z drugiej podróżnik

  1. Nie jestem dusigroszem, ale ten kupon airbnb się przydał. Do skarbonki nie odłożyłem, ale bardzo dobrze wydałem zaoszczędzone pieniądze na wyjeździe. Przekonałem się do podróży na własną rękę. W przyszłym roku też skorzystam z tej formy wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *