Czy Twój blog modowy może ładować się dużo szybciej?

Optymalizacja zdjęć w ShortPixel

W każdej dziedzinie biznesu trudno jest przebić się na rynku. Specyficzne miejsce w nim zajmuje działalność blogerów, którzy z prowadzenia bloga czynią źródło utrzymania. Wśród dużej konkurencji trudno jest jednak zaistnieć, a nieprofesjonalny wygląd strony tego nie ułatwia.

Blogi modowe muszą robić wrażenie

Specyfika blogu o modzie polega na dodawaniu wielu grafik ze stylizacjami własnymi bądź podpatrzonymi na ulicy. Wszystko okraszone jest tekstem często zawierającym lokowanie produktu, musi być zatem zoptymalizowany pod względem SEO zarówno pod względem treściowym, jak i graficznym. Kompresja zdjęć jest niezbędnym narzędziem przy tworzeniu bloga o modzie. Czytelnicy wchodzą na niego w końcu głównie by znaleźć inspiracje do własnych stylizacji, bądź po prostu dowiedzieć się co aktualnie jest na topie. Zdjęcia muszą więc odpowiednio szybko się ładować, a także być jak najlepszej jakości.

ShortPixel idealnym modułem do kompresji zdjęć

Jeśli bloga prowadzi się w ramach platformy WordPress, można skorzystać z narzędzi, które pomocne będą w pozycjonowaniu bloga w wyszukiwarce. Wtyczka WordPress, która zapewnia najwyższej jakości zdjęcia po kompresji to ShortPixel. Można również skorzystać z kompresji bezstratnej i stratnej. Jednak w ramach tej pierwszej grafika stanie się mniejsza, a tym samym wiele szczegółów ważnych przy prezentacji mody może umknąć. Podobnie w przypadku kompresji stratnej, gdzie powstają artefakty, niewyraźne krawędzie, i rozmyte piksele, również detale mogą być mniej widoczne szczególnie w przypadku powiększania zdjęcia. Bowiem dobrze wykonana kompresja stratna powoduje, że na pierwszy rzut oka nie widać pikseli, a obraz zaczyna być mniej wyraźny dopiero przy znacznym powiększeniu. Dlatego przy grafikach gdzie liczą się szczegóły widoczne na powiększeniu, najlepiej zastosować kompresję typu glossy. W ten sposób uzyska się niemal fotograficzną jakość kompresji, którą z pewnością docenią czytelnicy, a dodatkowo strona będzie się szybciej ładować.

ShortPixel działa nie tylko z WordPress

Kompresja zdjęć z ShortPixel możliwa jest również dla stron korzystających z PHP. W przypadku prowadzenia bloga o modzie dla własnej przyjemności i nie czynienia z niego głównego źródła dochodu, można skorzystać z darmowego konta. Pozwala na wykorzystywanie wszystkich możliwości ShortPixel. Nie ma zatem ograniczeń, jak w przypadku testowych rozwiązań, tym bardziej, że konto jest odnawialne co miesiąc i nie trzeba kupować płatnych pakietów. W ramach darmowego konta można również skompresować zdjęcie w najwyższej jakości – glossy. Płatne konta będą odpowiednie dla profesjonalnych blogerów, którzy codziennie wzbogacają swoją galerię zdjęć o kilkanaście pozycji. Do takiej kompresji darmowe konto nie wystarczyłoby, gdyż pozwala na zoptymalizowanie do 100 grafik. Zatem kompresując wiele zdjęć można wybrać pakiet za $5, pozwalający na kompresję 5 tys. grafik lub dwa większe umożliwiające na kompresję 12 tys. lub 55 tys. grafik, za odpowiednio 10 i 30 dolarów.

Obsługa narzędzia ShortPixel jest dziecinnie prosta

Nie potrzeba dużych umiejętności i każdy, nawet całkowity laik poradzi sobie ze skompresowaniem zdjęć w ShortPixel. Wszystko odbywa się w chmurze, po wybraniu rodzaju kompresji i grafik do zoptymalizowania. Dzięki ShortPixel można osiągnąć lepszą pozycję w wyszukiwarce i zostać zauważonym.

Wykorzystaj kod rabatowy ShortPixel, by optymalizować jeszcze więcej zdjęć https://www.kupony.org/sklep/shortpixel/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *