GetResponse pomoże Ci tworzyć idealne newslettery

GetResponse

Email marketing to rewelacyjne narzędzie dla firm, które postanowiły rozwijać się w świecie Internetu, który powoli staje się światem dominującym. Jeśli już nim nie jest. Marketing bezpośredni tego typu pozwala na rewelacyjne nawiązywanie wartościowych kontaktów, które potem stają się prawdziwymi, dobrymi klientami, a nie tylko elementami na liście mailingowej. Odpowiednie zadbanie o przekazanie wartościowej informacji w świetnej oprawie to podstawa, o którą powinien zadbać każdy szanujący się przedsiębiorca.

Czym jest newsletter?

Newsletter to cyklicznie wysyłana wiadomość przekazująca klientom informacje o nowościach, które miały miejsce od czasu ukazania się poprzedniego newsletter’a. Jest to email zawierający wysoce informatywną treść przekazującą w prostych słowach to, na czym zależy przedsiębiorcy. Newsletter wysyłany jest do wszystkich adresów email dostępnych na platformie mailingowej, których właściciele dobrowolnie zgodzili się na jego otrzymywanie. W każdej tego typu wiadomości musi być zawarty link wypisujący z newsletter’a – wymaga tego polskie prawo.

Platformy mailingowe takie jak GetResponse świetnie radzą sobie z pomocą w organizacji wszelkich kwestii związanych z mailingiem począwszy od stworzenia dobrej jakościowo wiadomości po możliwość skontrolowania tego, czy dotarła do odbiorcy i sprawdzenia w czasie rzeczywistym, czy została odczytana. GetResponse pozwala również na kontrolę i analizowania przyczyn twardych i miękkich odbić wiadomości email. Ciekawy artykuł w tym temacie znajdziesz na stronie https://www.kupony.org/blog/getresponse-to-cos-wiecej-niz-doskonale-narzedzie-do-e-mail-marketingu/.

Rejestracja a zapis do newslettera

Od samego początku kontaktu z potencjalnym odbiorcą należy grać w otwarte karty i nie łączyć rejestracji z obowiązkowym zapisem do regularnego otrzymywania wiadomości email. Niech to będzie dobrowolna, świadoma zgoda dzięki której otrzyma się wartościowe adresy email właścicieli faktycznie zainteresowanych ofertą firmy. Rejestracja nowego konta połączona z automatycznym zapisem do newsletter’a będzie wzbudzać jedynie irytację klientów.

Jeżeli klient zgodzi się na otrzymywanie regularnej korespondencji, warto i trzeba od razu wysłać mu informację o możliwości wypisu w każdym momencie z wklejonym linkiem umożliwiającym wykonanie tej czynności faktycznie w każdej chwili.

Styl newslettera

Ile firm, tyle stylów prowadzenia newsletter’a. Warto jednak poznać każdy z nich zanim zdecyduje się na wybór konkretnego. Czasami kilka testów wystarczy aby zobaczyć, która forma regularnego mailingu będzie dla firmy najlepsza:
– mailing reklamowy wiąże się z wysyłaniem ofert dostępnych usług i produktów z ewentualnie dostarczony rabatem;
– aktualne informacje o serwisie skupiają się na tym, jakie nowe elementy pojawiły się w firmie od ostatniej wiadomości – dotyczy to zarówno artykułów, jak i konkretnych ofert lub zmian w strukturze strony bądź strukturze organizacyjnej firmy;
– wiadomości pogłębiające relacje to email’e, które zawierają często nakierowane na zainteresowania odbiorcy tematy, które mogą mieć wpływ na jego zainteresowanie firmą;
– specjalne maile zawierające materiały przygotowane pod kątem zainteresowań odbiorcy – jest to inna wersja maili pogłębiających relację z odbiorcą.

Nadawca i temat

Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne, warto więc zadbać o to, aby w tak dobrze widocznym polu „nadawca” nie widniał skomplikowany adres email, a imię i nazwisko, stałe hasło lub po prostu nazwa firma. Diabeł tkwi w szczegółach, o które warto dbać na każdym etapie tworzenia wartościowej i dopracowanej wiadomości.

Temat to druga ważna kwestia odnośnie pierwszego wrażenia. Mianowicie musi on wzbudzić zainteresowanie odbiorcy poprzez zastosowanie chwytliwego, wysoce informatywnego i zgodnego z zawartością wyrażenia. W żadnym wypadku nie można oszukiwać adresatów pisząc w temacie informację o wygraniu nagrody pieniężnej lub każdej innej – oszustwo nie popłaca i szybko można stracić ogromną ilość potencjalnych klientów, którzy będą zwyczajnie zniesmaczeni.

Wygląd i format

Istotny dla odbiorcy jest prosty, ale wartościowy przekaz okraszony równie prostą, ale sugestywną grafiką mającą na celu wzbudzenie zainteresowania poprzez zabieg humorystyczny lub wywołujący empatię. Każdy sposób jest dobry, o ile nie krzywdzi innych – należy o tym pamiętać. Wiadomości powinny być pisane w formacie HTML, format txt jest archaiczny i nie będzie się dobrze prezentował w większości przeglądarek.

Warto pokusić się o tworzenie wiadomości spersonalizowanych, które przy okazji pozwolą odrobinę zgłębić relacje na poziomie serwis – dobry klient. Zawsze miło jest przeczytać na początku email’a swoje imię, co pozwala myśleć bardziej pozytywnie o serwisie, na którym się zarejestrowano.

Każda wiadomość musi być responsywna, co oznacza, że musi być prawidłowo wyświetlana zarówno na komputerze jak i na urządzeniach mobilnych. Jeżeli wiadomość nie będzie responsywna i będzie się poprawnie wyświetlać jedynie na komputerach to będzie oznaczało, że firma dobrowolnie zgadza się na utratę 60% potencjalnych klientów, którzy do otwierania poczty elektronicznej używają głównie urządzeń mobilnych.

Uczenie się na błędach

Korzystanie z platform email marketingowych pomaga uczyć się na każdym wysłanym newsletterze. Możliwość śledzenia losów wiadomości w czasie rzeczywistym pozwoli sprawdzić procent odczytanych email’i, odpowiedź na nie w postaci zakupów oraz liczbę odsłon wiadomości u każdego adresu email. Na tej podstawie można szybko wywnioskować, czy dany newsletter był dobry, czy też wymagał lepszego dopracowania.

Wartościowa baza

Aktywne dbanie o bazę adresów email to podstawa istnienia każdej firmy. Baza pozostawiona sama sobie będzie generować jedynie straty a to ostatnie, czego chcą przedsiębiorcy. Wartościowa baza to taka, która posiada adresy jedynie klientów faktycznie zainteresowanych, aktywnych i odpowiadających na oferowane promocje. Osoby niezainteresowane, a istniejące na danej liście zabierają miejsce i tworzą sztuczny tłum. Tylko jakość liczy się podczas tworzenia listy mailingowej, ponieważ duża ilość może być zwyczajnie zgubna, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy.

Nikt nie zaprzeczy, że GetResponse jest jednym z najpopularniejszych systemów do email marketingu. Jeśli chcesz wykorzystać ten system i zapłacić mniej to rzuć okiem na stronę https://www.kupony.org/sklep/getresponse/, gdzie być może znajdziesz kupony rabatowe na usługę GetResponse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *