Szukasz dobrej usługi VPN? Wybierz NordVPN!

NordVPN

Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest VPN, choć to pojęcie można często usłyszeć, to mimo wszystko nadal dla niektórych pozostaje ono zagadką. A tak naprawdę warto dowiedzieć się więcej, gdyż taka wiedza jest przydatna.

Co warto wiedzieć o VPN?

Na samym początku warto wyjaśnić już samo pojęcie. Jak łatwo się domyślić VPN jest skrótem, od słów Virtual Private Network, co łatwo można przetłumaczyć, jako Wirtualna Sieć Prywatna. Zatem dostęp do sieci VPN jest ograniczony, a co za tym idzie, również lepiej chroniony. Tutaj kluczową rolę pełni zaszyfrowany tunel, co umożliwia przeglądanie sieci, jednak anonimowo, stąd nikt postronny nie wie, co przeglądamy, ale i nasze dane są chronione. Oczywiście jest opcja trybu awaryjnego, mimo wszystko w trakcie takiego połączenia wysyła się sygnały, które następnie są przechwytywane i szyfrowane, co nazywa się po prostu tunelowaniem.

Czym różni się VPN od proxy?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Wystarczy tylko jeden niewłaściwy ruch i dane mogą być przechwycone, a od tego już tylko krok do czynów zabronionych przez prawo. Jeżeli nasze dane zostaną przechwycone przez hakerów, bardzo szybko możemy stracić oszczędności, albo też obudzić się z długami. Zatem poruszając się po sieci należy być bardzo ostrożnym, jednak nawet największa rozwaga może nie wystarczyć w sytuacji, gdy nasze połączenia nie są kodowane, czy tez szyfrowane. Adres IP można łatwo namierzyć, zatem należy zadbać o ochronę. Ostatnio wiele osób zaczęło polecać Proxy, jako narzędzia do ochrony prywatności, porównując je z serwerem VPN. Jednak to wydaje się błędem, gdyż proxy zapewnia tylko anonimowość, natomiast o ochronie nie ma mowy.

Mapa serwerów NordVPN
Liczba lokalizacji serwerów NordVPN jest imponująca – możesz wybrać niemal każdy kraj z dostępem do Internetu

Proxy działa na innej zasadzie. Otóż nasz ruch internetowy jest przekierowany, zatem przychodzi do celu nie z naszego IP, lecz z serwera Proxy. Może więc zapewnić ochronę i prywatność, ale niekoniecznie bezpieczeństwo. Zatem ruch z HTTP, czy też HTTPS przekierowany jest na serwer Proxy, stąd nie pokazuje adresu źródłowego, czyli naszego IP. Zaletą serwerów Proxy może być fakt, że są darmowe, jednak nie zapewniają jakiejkolwiek ochrony i działają tylko na stronach www, dlatego osoby, którym zależy na bezpieczeństwie powinny zdecydować się na VPN. Taki serwer niewątpliwie jest niezawodny, wykonuje tyle przekierowań, że bez obaw można na niego się zdecydować. Oczywiście w przypadku VPN są wersje bezpłatne, jednak ich szybkość pozostawia wiele do życzenia, a przecież na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Gdy prywatność ma znaczenie – wybierz VPN

Bądźmy szczerzy, chyba nikt nie chce być podglądany podczas codziennych czynności, ale co z internetem? Warto wiedzieć, że korzystając z darmowego Wi-Fi jesteśmy narażeni na to, że postronne osoby mogą śledzić, czy też podpatrywać nasze działanie w internecie. Szczególnie problemem może być korzystanie z internetowego konta bankowego, gdyż nie mając zabezpieczonego serwera nasze dane mogą dostać się w niepowołane ręce, a przecież nikt z nas tego nie chce. Warto również zauważyć, że będąc poza granicami kraju możemy mieć problem z dostępem do niektórych regionalnych stron, a dzięki VPN bardzo szynko pozbywamy się tego problemu. Możemy również obejść cenzurę.

Serwery double VPN dostępne w NordVPN
NordVPN posiada na swojej liście też serwery specjalistyczne, w tym podwójne VPN

Korzyści z korzystania z serwerów VPN

Wybierając serwer VPN zyskujemy przede wszystkim anonimowość. Dzięki której dostęp do wielu stron jest możliwy, nawet jak w danym kraju istnieje cenzura. Również korzystanie z darmowego Wi-Fi w parku, czy też w kawiarni nie jest już niebezpieczne, gdyż nasz adres ip jest w pełni chroniony i anonimowy. Zatem nie trzeba obwiać się, że nasze konto bankowe zostanie zhakowane, zatem możemy spokojnie wykonywać przelewy, bez jakichkolwiek obaw. Również w sytuacji, gdy chcemy skorzystać z naszych danych firmowych, które są poufne, to bez obaw możemy wybrać serwer VPN. Oczywiście należy pamiętać, że serwerów VPN jest naprawdę sporo, ale różnią się one jakością, zatem należy wybrać najkorzystniejszą opcję. Serwer VPN powinien oferować najwyższy poziom bezpieczeństwa, a przy tym powinien być możliwie najszybszy. Należy więc zwrócić uwagę na protokół zabezpieczeń, którego konfiguracja powinna być w miarę prosta. Wszystkie te zalety spełnia Nord VPN.

Ile kosztuje dostęp do serwerów VPN?

Oczywiście korzystanie z VPN zazwyczaj jest płatne, oczywiście możemy skorzystać z darmowych wersji, jednak nie zapewniają one 100% ochronny i dosyć wolno działają. Cena zależy od wielu czynników, jednak wbrew pozorom nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze. Otóż niektóre serwery VPN są stosunkowo drogie, jednak działają bardzo pozwoli. Ceny zazwyczaj są na poziomie od 3 dolarów, do nawet 15 za miesięczną ochronę. Warto zatem sprawdzić opinie i porównać parametry, aby wybrać najkorzystniejszą i najlepszą ofertę.

Prędkość pobierania przez NordVPN
Prędkość pobierania przy połączeniu przez serwer NordVPN prawie nie odbiega od połączenia bezpośredniego

Wybierz to, co najlepsze, wybierz NordVPN

Szukając dobrej ochrony warto zastanowić się nad wyborem NordVPN. Tutaj zaletą jest zarówno 100% ochrona, jak i bardzo korzystna cena. Wynosi ona około 5 dolarów miesięcznie, co naprawdę jest bardzo mało, porównują , że w tej cenie zyskujemy najlepszą ochronę. Taka sieć jest też nieskomplikowana w obsłudze, a wręcz bardzo łatwa. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że do wyboru jest naprawdę wiele serwerów.

Zatem polecana jest dla osób, które chcą chronić swoją prywatność, ale i zapewnić bezpieczeństwo dla swoich danych. Połączenia są kodowane, zatem nie należy obawiać się, że osoby trzecie uzyskają np. dostęp do naszego konta bankowego. Również ściąganie treści jest bezpieczne. Nie musimy się też martwić, że dane firmowe, do których mamy dostęp zostaną przechwycone, bo te serwery zapewniają należyte bezpieczeństwo.

Test prędkości NordVPN
Tak wyglądają wyniki testu połączenia przez serwer NordVPN zlokalizowany w Polsce – ping tylko 8 ms – rewelacja!

Zatem VPN, a dokładnie NordVPN jest świetnym wyborem, dzięki któremu chronimy nasze dane, a także połączenia są szyfrowane. Nasz adres IP pozostaje zawsze anonimowy. Możemy też korzystać z publicznego Wi-Fi, który będzie dla nas bezpieczny. Warto zatem sprawdzić, czy dostępny jest kupon rabatowy, który upoważnia do zniżki. Dzięki temu nie wydamy wiele, a zyskamy pełną ochronę.

Jeśli zdecydujesz się na NordVPN to skorzystaj z promocji. Zapłacisz mniej. Sprawdź kupony rabatowe do NordVPN.

3 thoughts on “Szukasz dobrej usługi VPN? Wybierz NordVPN!

  1. polecam nordvpn , ostatnio mają ciekawe promocje , jeszcze godny uwagi to Express VPN … Dostęp do ogromnej puli adresów IP oraz bardzo dobra cena około 4-5 dolarów za miesiąc przy zakupie na cały rok .

  2. Ja mogę polecić 2 usługi VPN, które mi odpowiadają. Jeżeli bym musiał wybrać 1 to byłoby to NordVPN. Jeżeli mógłbym wyznaczyć coś zapasowego to wybór by padł na Ivacy VPN. Jak dotąd NordVPN mnie nie zawiódł. Działa szybko i sprawnie. W dodatku posiada opcję proxy, jeśli ktoś potrzebuje. I podoba mi się to, że można u nich wybrać konkretny serwer, a nie tylko kraj.

  3. Ja nie wiem na czym to wszystko polega, ale koleżanka mi powiedziała, że jak lecę gdzieś daleko na wakacje i chcę mieć dostęp do programów/filmów na VOD to muszę być niby w Polsce i właśnie po to jest NordVPN. Reszty nie ogarniam. Po prostu klikam na Polskę w aplikacji na komputerze i już. Działa, dlatego polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *