Rozbudowane aplikacje do analizowania ruchu na stronach

Smartlook

Rozbudowane analizy danych pozwalające na ocenę zachowań użytkowników, klientów serwisów internetowych stają się obecnie kluczowe dla powodzenia działania serwisu internetowego. Na podstawie analiz można znacznie lepiej przygotować stronę internetową z punktu widzenia konkretnych potrzeb użytkowników. Jest to ważne z punktu widzenia brania pod uwagę, że poszczególni użytkownicy mogą mieć odmienne trudności z posługiwaniem się serwisu internetowego. Jednocześnie serwisy internetowe są obecnie używane również za pośrednictwem różnych urządzeń. Potrzeby takich użytkowników mogą być bardzo różne. Natomiast serwis internetowy ma zapewnić możliwość wygodnego z niego korzystania zarówno nowym użytkownikom, powracającym użytkownikom, którzy już z niego korzystali, użytkownikom z różnych krajów, czy w różnym wieku.

Jakie informacje zapewnia Smartlook?

Analizowanie zachowania użytkowników powinno być jak najbardziej szczegółowe. Taka analiza pozwala na dostarczenie najbardziej dokładnych danych. Tego typu analizy zachowania użytkowników na stronach internetowych można realizować z wykorzystaniem danych serwisu Smartlook. Zapewnia on wyjątkowy sposób obserwowania zachowania użytkowników na stronach. Aplikacja pozwala nie tylko na zbieranie danych zbiorczych, ale również na sprawdzanie nagrań z zachowania konkretnego użytkownika korzystającego z serwisu internetowego. Pozwala to na możliwość zapoznania się z tym jak użytkownik wykorzystuje serwis internetowy z jego perspektywy. Takie informacje pozwalają na określenie między innymi z tego z jakimi trudnościami spotyka się użytkownik, co sprawia, że rezygnuje z korzystania z serwisu, jakie elementy przyciągają użytkownika na stronie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

W jakim celu nagrywać wizyty użytkowników?

Celem analizowania zachowań użytkowników serwisu internetowego jest określenie między innymi tego, czy elementy serwisu są odpowiednio umieszczone w szacie strony. Jednocześnie można ocenić, jakie strony w serwisie są chętnie przeglądane przez użytkowników, a które są pomijane podczas przeglądania strony. Tego rodzaju informacje są ważne choćby dla firm, które za pośrednictwem serwisów internetowych sprzedają usługi, produkty. Pozwala to bowiem ocenić czy użytkownicy chętnie korzystają z określonych elementów oferty, czy oferta jest właściwie prezentowana na stronie. Analiza danych z Smartlook może zapewnić informacje choćby o tym, dlaczego określone produkty nie są popularne. Taka analiza pozwala stwierdzić, że element oferty nie jest właściwie prezentowany.

Najważniejsze funkcje w Smartlook

Rejestracja w Smartlook pozwala na zapewnienie dostępu do poszczególnych funkcji aplikacji. Śledzenie zachowania użytkowników na stronie internetowej jest możliwe za pośrednictwem kodu, który pobierany jest z serwisu Smartlook oraz umieszczany w kodzie konkretnego serwisu internetowego. Jednocześnie w Smartlook można uzyskać dostęp do bardzo różnych funkcji, jak:
– automatyczne śledzenie ruchów na stronie po wprowadzeniu kodu Smartlook na stronie internetowej
– wykorzystanie heatmapy (mapy cieplnej) kliknięć co pozwala na śledzenie konkretnych zachowań użytkowników korzystających ze strony internetowej
– śledzenie informacji o konwersji co pozwala na ocenę zainteresowania reklamami na stronie internetowej
– zbieranie danych o różnych zachowaniach użytkowników w ramach stworzonych filtrów dla grup użytkowników

Wykorzystanie poszczególnych funkcji Smartlook pozwala na zapewnienie dostępu do takich danych, które są kluczowe dla analizy zachowania użytkowników konkretnego serwisu internetowego. Właściciel poszczególnych serwisów mogą wykorzystywać bardzo różne funkcje serwisu do gromadzenia niezbędnych danych o zachowaniu użytkowników na stronie. Dla wielu stron przydatne mogą być jedynie dane ze śledzenia konwersji, gdy dla innych stron internetowych najważniejsze będą dane dotyczące śledzenia ruchów w ramach heatmapy kliknięć.

Możliwość obserwowania zachowania użytkowników

Smartlook jest serwisem oferującym wyjątkową na ryku aplikacji do śledzenia ruchów użytkowników na stronach możliwości obserwowania zachowań użytkowników. Można oglądać zachowania wybranego użytkownika poprzez obserwowanie jak porusza się kursorem po stronie. Jest to sposób na zobaczenie tego jak użytkownik korzysta z serwisu z jego perspektywy. Tego rodzaju perspektywa jest wyjątkowa dla każdego właściciela serwisu internetowego. Analiza zachowania większej ilości dla przykładu nowych użytkowników pozwala na ocenę, choćby tego jakie elementy serwisu są pomijane przez użytkowników. Jest to istotne szczególnie dla stron internetowych funkcjonujących w modelu konwersji reklam, gdzie obserwacja zachowania użytkowników pozwala na ocenę czy reklamy są widoczne, czy są chętnie klikane, czy sprawiają problemy z użytkowaniem serwisu dla użytkowników. Wszelkie takie informacje pozwalają na określenie konkretnych potrzeb użytkowników w zakresie choćby miejsca znajdowania się reklam. Można również sprawdzić czy dla użytkowników rozmieszczenie reklam, czy formy reklam nie stanowią problemu do wygodnego poruszania się po serwisie internetowym.

Wybór odpowiedniego pakietu Smartlook

W ramach poszczególnych wersji, w których można skorzystać z aplikacji Smartlook można korzystać z różnych funkcji oraz różnego zakresu nagrywanych użytkowników. Poszczególne wersje programu to również różna ilość nagrań, które są zapisywane i następnie mogą być przeglądane. Z aplikacji można korzystać w darmowej wersji, która bywa opcją do sprawdzenia tego czy aplikacja oferuje przydatne dane dla konkretnego serwisu internetowego. Jednocześnie darmowa wersja pozwala również na zapewnienie odpowiedniej ilości danych do analizowania serwisów internetowych, które mają mniejszy ruch. Natomiast w przypadku decydowania się na zapewnienie danych do analiz dla dużych serwisów można postawić na poszczególne pakiety dostępne w formie płatnej. Poszczególne pakiety pozwalają na zapewnienie dostępu do większej ilości funkcji programu czy do zbierania większej ilości danych o poszczególnych użytkownikach korzystających z serwisu internetowego. Większa ilość danych pozwala na zapewnienie dokładniejszych analiz ruchu na stronie internetowej. Istotne jest też nagrywanie odwiedzających.

Jeśli zdecydujesz się na Smartlook to skorzystaj z promocji. Zapłacisz mniej. Sprawdź kupony rabatowe do Smartlook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *